خانه صنعت و معدن
خانه / لباس بیمارستانی / پک های جراحی / بورس تولید و توزیع پک یکبار مصرف جراحی

بورس تولید و توزیع پک یکبار مصرف جراحی

بورس تولید و توزیع پک یکبار مصرف جراحی ،انواع پک جراحی جنرال،انواع پک های جراحی اتاق عمل و … در سایت بازرگانی خانه صنعت و معدن با امکان ارسال به کلیه نقاط

 پک یک بار مصرف جراحی

اقلام یک بار مصرف جراحی

از جمله کالاهایی است که دارای ویژگی های خاصی می باشد. طبیعتاً بین پک یک بار مصرف جراحی و دیگر پوشاک های موجود، تفاوت های زیادی وجود دارد. پک یک بار مصرف اتاق عمل، مختص اتاق عمل است. در اتاق عمل شرایط متفاوتی وجود دارد. طبیعی است که محیط اتاق عمل با محیط منزل، هوای آزاد و دیگر محیط های موجود خیلی تفاوت دارد. آلوده نبودن و استریل کردن اتاق عمل از اقدامات ضروری است که باید رعایت شود.

 

پک یک بار مصرف جراحی، مختص اتاق عمل ساخته است و حتماً طوری ساخته می شود که با محیط عمل اتقاق سازگار باشد. پک یک بار مصرف جراحی نه تنها برای پزشک، بلکه برای بیمار نیز واجب است. همچنین دیگر پرسنل اتاق عمل، مانند دستیار پزشک جراح، پرستاران اتاق عمل و دیگر پرسنلی که در اتاق عمل، جهت انجام عمل جراحی، در اتاق عمل حضور دارند، می بایست هم پوشاک و هم وسایل دیگری که در اتاق عمل مورد استفاده قرار می گیرد را استریل کنند. پک یک بار مصرف اتاق عمل، پکی است که در اتاق عمل مورد استفاده قرار می گیرد و تنها یک بار مورد استفاده قرار می گیرد که دلایل مشخصی دارد. پک یک بار مصرف جراحی را به دو دسته تقسیم می کنیم:

۱-البسه استریل

۲-البسه غیر استریل

البسه غیر استریل که جزء پک یک بار مصرف جراحی است، خود نیز همچنین شامل پک یک بار مصرف جراحی به قرار زیر است:

 • کلاه جراح
 • کلاه، کاور و کفش
 • زیر انداز
 • ملحفۀ تخت بیمار
 • بلوز و شلوار بیمار
 • گان بیمار

گان بیمار اتاق عمل

البسۀ استریل نیز که آن هم جزء پک یک بار مصرف جراحی، محسوب می شود، خود نیز شامل یک پک یک بار مصرف جراحی است که این اقلام یک بار مصرف به قرار زیر است:

 • گان جراح
 • پک های جراحی
 • شان ها

پک یک بار مصرف جراحی

کاربرد انوع پک یک بار مصرف جراحی

پک یک بار مصرف جراحی شامل اقلامی می باشد که در بالا به آن ها اشاره کردیم. حالا می خواهیم بدانیم، هر کدام از اقلام موجود در پک یک بار مصرف اتاق عمل، چه کاربردی دارند. به یک مورد آن ها اشاره می کنیم.

 • کلاه یکبار مصرف جراحی

کلاه یکبار مصرف جراحی که به  پک یک بار مصرف جراحی تعلق دارد، دارای دو نوع استریل و غیر استریل است. هر دو کلاه بند دار هستند و بیشتر مصرف بهداشتی دارند. کلاه اتاق عمل از الیاف غیر بافتنی ساخته می شود. بندهای موجود در پشت سر بسته می شود و کلاه از ریزش مو و آلودگی مو جلوگیری می کند.

کاربرد پک یک بار مصرف جراحی به کلاه ختم نمی شود. تمام اقلامی که نام بردیم جهت هدفی ساخته شده اند. استفاده از پک اتاق عمل جراحی اگر دارای کیفیت مناسب و استاندارد باشد، سهم فوق العاده بزرگی در پیشگیری از بیماری های عفونی که ممکن است حین عمل جراحی پیش بیاید، جلوگیری می کند.

برخی از اقلام جراحی و کاربرد آن ها:

 • در جراحی های عمومی(غیرتخصصی) از پک جراحی جنرال استفاده می شود که شامل گان جراح، حولۀ دست خشک کن، شان ساده، شان رومیزی ساده و ضد آب و شان پرفوره می باشد
 • استریل توسط گاز اتیلن اکساید و گام صورت می گیرد. اگر استریل با گاز اتیلن اکساید انجام شود باید حداقل دو هفته پس از تولید، مصرف شود.
 • مهم ترین عوامل تأثیر گذار بر قیمت یک بار مصرف جراحی، عبارت هستند از: گرماژ (وزن) پارچه، کیفیت تولید و محتویاتی که درون پک جراحی قرار داده می شود.
 • پک کورتاژ در عمل جراحی، جهت برداشتن بافت باقی مانده از سقط جنین، برداشت پولیپ های غیر سرطانی و … مورد استفاده قرار می گیرد.
 • پک کورتاژ حاوی اقلامی مانند گان جراح، حوله دست خشک کن، شان ساده، کاور پا، شان پرفوره، شان رومیزی ضد آب و شان رومیزی ساده می باشد. محتویات پک کورتاژ، بنابر درخواست شخص خریدار، قابل تغییر است.
 • کاربرد پک جراحی کرانیوتومی در عمل جراحی مغز باز است. تمام پرسنل اتاق عمل از این اقلام استفاده می کنند: ۲ عدد گان جراح، ۲ عدد حوله دست خشک کن، ۴ عدد شان چسب دار ضدآب، ۲ عدد شان ساده، ۱ عدد شان کرانیوتومی، ۱ عدد کاور میز ضدآب و یک عدد شان رومیزی ساده.
 • گان جراح یک بار مصرف استریل ساده است که جنس آن از مادۀ SMS است. گان جراح توسط پلی اتیلن تقویت می شود.انواع گان جراح تقویت شده عبارت هستند از: شان SMS، شان اس بی، شان ضدآب یا لمینیت، شان جاذب (هیدروفیلیک)، شان پرفوره و شان چسب دار.

بورس تولید و توزیع پک یکبار مصرف جراحی

بورس تولید و توزیع پک یکبار مصرف جراحی

جهت سفارش می توانید با شماره های پشتیبانی مرکز فروش بازرگانی خانه صنعت و معدن در ذیل تماس حاصل نمایید.

جهت سفارش و مشاوره خرید با ما در ارتباط باشید:
بازرگانی نوآوران خانه صنعت و معدن
راه های ارتباطی:
کارشناس فروش: 09031888052
کارشناس فروش: 09031888057
شماره تلفن ثابت:02146094120
شماره تلفن ثابت:02146094126
واتس آپ: Uniformkala(کلیک)

مطلب پیشنهادی

لباس ایزوله بیمارستانی

بزرگترین مرکز فروش لباس ایزوله بیمارستانی

بزرگترین مرکز فروش لباس ایزوله بیمارستانی ، برای خرید و سفارش انواع لباس ایزوله ، …