خانه صنعت و معدن
خانه / استایلینگ / ترفندهای انتخاب عینک مناسب برای هر صورت

ترفندهای انتخاب عینک مناسب برای هر صورت

ترفندهای انتخاب عینک مناسب برای هر صورت،عینک یکی از وسیله هایی است که علاوه بر مصارف طبی جنبه ی زیبایی نیز دارد. عینک ها را بر حسب نوع صورت انتخاب می کنند. عینک مناسب برای هر صورت باید سبک و ضد حساسیت باشد و بر حسب قیمتی که دارند از کیفیت متفاوتی نیز برخوردارند.

عینک مناسب برای هر صورت

چه فرم عینکی با چه استایلی ست می شود

عینک یکی از وسایلی است که علاوه بر جنبه‌ی طبی بودن برای زیبایی صورت نیز استفاده می‌شود و به‌طورکلی عینک مناسب برای هر صورت در فرم صورت تأثیر بسزایی دارد. بیشتر افراد به‌خصوص آقایان عقیده دارند که عینک‌های طبی باید ظاهری ساده و دوامی فوق‌العاده داشته باشند اما این‌گونه عینک‌ها زیاد تأثیری بر چهره ندارد و امکان دارد با صورتشان هماهنگی نداشته باشد. عینک مناسب برای هر صورت باید بافرم صورت هر فرد یکسان باشد و زیبایی بر چهره بیفزاید و تکمیل‌کننده چهره هر فرد باشد.

عینک مناسب برای هر صورت باید برحسب نوع شکل صورت انتخاب شود که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم:

  • صورت بیضی: این نوع صورت حالتی ایدئال دارد و تمامی اجزای صورت در تناسب کامل هستند. عینک مناسب برای هر صورت بیضی مانند، با اکثر فریم ها همخوانی دارند.
  • صورت دایره‌ای: افرادی که دارای این‌گونه صورت‌ها هستند دارای پیشانی و چانه‌ای گرد هستند
  • صورت مستطیلی: این صورت‌ها را می‌توان از حالت طبیعی، درازتر دانست.
  • صورت مربعی: صورت این‌گونه افراد نسبت به حالت بیضی‌شکل، موازی دارند و خطوط چهره به‌خوبی نمایان است.
  • صورت قلبی: این‌گونه چهره‌ها کمیاب هستند و دارای فک پهن هستند.

فرم صورت و انتخاب نوع عینک را می‌توان کاری سخت دانست؛ مثلاً اگر صورت زاویه‌دار دارید بهتر است از عینک‌های گرد استفاده نمایید زیرا زیبایی خاصی را به‌صورت شما می‌بخشد. اما اگر صورتی مربعی دارید بهتر است از عینک‌های منحنی دار و گرد استفاده نماید؛ همچنین می‌توانید عینک‌های خلبانی را انتخاب کنید. اگر بخواهیم بهترین نوع عینک را برای صورت‌های مربعی بگوییم؛ می‌توان از فریم عینک‌هایی استفاده کنند که صورتشان را کشیده‌تر می‌کند. عینک مناسب برای هر صورت باید به‌گونه‌ای انتخاب شود که جذابیت صورت را چندین برابر کند در همین راستا می‌توان گفت صورت‌های گرد بهتر است از پیرابندهای پروانه‌ای استفاده کنند.

عینک مناسب برای هر صورت

نکات مهم و ضروری در انتخاب عینک باکیفیت

علاوه بااینکه عینک مناسب برای هر صورت باید همخوانی لازم را با  نوع صورت داشته باشد، باید کیفیت و رنگ مناسبی نیز دارا باشد که جذابیت و زیبایی را به‌صورت شخص بدهد. مثلا آقایان در انتخاب نوع عینک در محیط‌های رسمی باید از فریم‌های نقره‌ای، طلایی و مشکی استفاده کنند و همچنین در محیط‌های غیررسمی بهتر است فریم عینک از کیفیت بالایی برخوردار باشد و دارای دسته‌های فلزی باشند. عینک مناسب برای هر صورت باید با توجه به محیط قابل‌استفاده از آلیاژ خاصی ساخته شود. عینک مناسب با هر صورت باید سبک، و ضد حساسیت باشد. همچنین عینک‌هایی که قیمت ارزانی دارند نسبت به عینک‌هایی که از آلیاژ نیکل و تیتانیوم ساخته‌شده‌اند دوامی ندارند.

نکته‌ی مهمی که در خصوص استفاده‌ی عینک بسیار مهم است و بر کیفیت آن تأثیر می‌گذارد مدت‌زمانی است که می‌خواهید عینک را استفاده کنید. اگر فردی هستید که در طول روز مدت‌زمان زیادی از عینک استفاده می‌کنید و احتمال آسیب بیشتری به عینک است سعی کنید از عینک‌هایی استفاده کنید که دارای گارانتی هستند.

عینک مناسب برای هر صورت

سه ترفند طلایی در تشخیص عینک استاندارد

  • در خرید عینک مناسب برای هر صورت باید به این نکته توجه داشت که فریم یا قاب عینک آفتابی باید به‌گونه‌ای باشد که کاملاً چشم‌ها را بپوشاند تا در معرض اشعه از چشم‌ها محافظت کند همچنین در عینک‌های طبی نیز باید تمام مردمک چشم زیر شیشه‌ی عینک قرار گیرد تا به چشم‌ها فشار نیاید. همچنین بهتر است از عدسی‌های فتوکرومیک استفاده شود.
  • در طول مدت روز امکان برخورد وسایلی با عینک وجود دارد پس بهتر است از عینک‌های نشکن استفاده کنید. تا چشمانتان در امان باشند.
  • رنگ شیشه‌ی عینک‌ها تأثیر بسزایی در کاری که انجام می‌دهید دارد مثلاً عینک مناسب برای هر صورت اگر به رنگ قهوه‌ای باشد مناسب برای جذب اشعه فرابنفش است و رنگ قرمز مناسب برای شکار و اسکی است همچنین اگر شیشه عینک خاکستری باشد کمترین اختلال را برای دید به وجود می‌آورد. همچنین بهترین نوع عینک را با استفاده از دستگاه UV تشخیص می‌دهند.

عینک مناسب برای هر صورت

بازرگانی نوآوران خانه صنعت و معدن تامین کننده بورس لباس کار بهداشتی و بیمارستان

جهت سفارش و مشاوره خرید با ما در ارتباط باشید:
بازرگانی نوآوران خانه صنعت و معدن
راه های ارتباطی:
کارشناس فروش: 09031888052
کارشناس فروش: 09031888057
شماره تلفن ثابت:02146094120
شماره تلفن ثابت:02146094126
واتس آپ: Uniformkala(کلیک)

مطلب پیشنهادی

پیراهن مناسب برای کت و شلوار مشکی

نکات خلاقانه انتخاب پیراهن مناسب برای کت و شلوار مشکی

نکات خلاقانه انتخاب پیراهن مناسب برای کت و شلوار مشکی،از جمله رنگ هایی که همیشه …