خانه صنعت و معدن
خانه / استایلینگ / در انتخاب کفش مناسب برای کوهنوردی چه نکاتی اهمیت دارد؟

در انتخاب کفش مناسب برای کوهنوردی چه نکاتی اهمیت دارد؟

در انتخاب کفش مناسب برای کوهنوردی چه نکاتی اهمیت دارد؟تجهیزات کوهنوردی معمولا و اکثرا بسیار گران هستند و در کوهنوردی بسیار مهم و اساسی هستند. یکی از آن ها کفش مناسب برای کوهنوردی است. قبل از اینکه به خرید کفش کوهنوردی بروید باید بدانید که برای چه فصلی این کفش را می خواهید بعد از آن به سراغ کیفیت کفش بروید.

کفش مناسب برای کوهنوردی

راهنمای تشخیص کفش با کیفیت برای کوهنوردی

ضد آب بودن مهم ترین ویژگی یک کفش با کیفیت است.فرقی نمی کند که شما در تابستان از آن استفاده می کنید و یا زمستان ، در هر صورت به یک کفش ضد آب نیاز دارید تا تحت هر شرایط و آب و هوایی بتوانید کوهنوردی کنید. دومین مسئله ای که در انتخاب کفش مناسب برای کوهنوردی بسیار مهم است ، استحکام و جنس خوب پارچه کفش است. در کوهنوردی حتما پیاده روی در سنگ و خاک را دارید. به همین دلیل حتما کفشتان باید از جنس خوب و استحکام خوبی برخوردار باشد.

وزن کفش بسیار مهم است. اگر کفشتان سنگین باشد پای شما را خسته می کند و انرژی زیادی از شما کاهش می دهد. بیشتر کفش های کوهنوردی بیشتر از ۳۰۰ گرم وزن دارند اما نباید بیشتر از ۵۰۰ گرم بشوند.

کفش مناسب برای کوهنوردی

بهترین جنس مناسب کفش کوهنوردی

کفش کوهنوردی می تواند از جنس چرم باشد. حالا یا چرم طبیعی و یا چرم مصنوعی. اما بهترین جنسی که کفش کوهنوردی می تواند داشته باشد ، گورتکس و سیمپاتکس است. این پارچه ها عایق باد و رطوبت هستند و به خوبی در این پارچه ها ، گردش باد وجود دارد. بسیار محکم هستند و انعطاف مخصوص برای راحتی پا را دارند. همچنین این نوع پارچه می تواند دما را در کفش نگه دارد و هوا هم در آن جریان داشته باشد. همچنین این جنس کفش بیشتر بخاطر مقاوم بودنش در برابر سنگ و چاله و جاده بهترین است.

مهم ترین نکته ای که درباره جنس کفش کوهنوردی رعایت کنید ، نباید پلاستیک باشد. به دلیل اینکه در کوهنوردی با سنگ و چاله سر و کار دارید و اگر کفشتان پلاستیکی باشد به پای شما آسیب وارد می کند و خیلی زود در برابر سنگ ها پاره می شود.

کفش مناسب برای کوهنوردی

کفش مناسب برای کوهنوردی

چهار نوع کفش مناسب برای کوهنوردی را در ادامه معرفی می کنیم :

  • کفش های کوهنوردی مخصوص فصل زمستان

زیره این کفش بسیار انعطاف پذیر است که برای پیاده روی بر روی یخ بسیار مناسب است. این نوع کفش قابلیت استفاده در دمای کمتر از ۲۰ درجه را دارد. بیشتر از این کفش در فصل زمستان استفاده می کنند که در برف و سرما بسیار مقاوم می باشد.

  • کفش های کونوردی مخصوص راهپیمایی

این کفش ها بیشتر برای استفاده در کوه و جاده و سنگ و خاک است و زیاد مناسب فصل بارندگی و برف نیست. انعطاف بسیار بالایی دارد و کاملا مناسب سفر های چند روزه است.

  • کفش های مخصوص کوه های مرتفع

اساسا به این کفش ها ، کفش های هیمالیا نوردی می گویند که بسیار مناسب صعود به قله های مرتفع می باشد. این کفش ها اساسا کفی خوب و مقاومی دارند و از انعطاف برخوردار نمی باشند. معمولا با این کفش ها کوه های مرتفع رو فتح می کنند که به همین دلیل اسم هیمالیا را بر روی این نوع کفش ها گذاشته اند. اکثرا کوه های دماوند و هیمالیا که از بزرگترین کوه های جهان هستند با این نوع کفش ها فتح شده اند.

  • کفش های کوهنوردی مخصوص کوهپیمایی

معمولا بیشتر این کفش ها ساق بلند هستند و انعطاف زیادی دارند. بیشترشان ضد آب هستند. این کفش ها مخصوص پیاده روی در ساعات طولانی می باشند. شما می توانید از این کفش در مسافرت استفاده کنید.

کفش مناسب برای کوهنوردی

بازرگانی نوآوران خانه صنعت و معدن تامین کننده بورس لباس کار بهداشتی و بیمارستان

جهت سفارش و مشاوره خرید با ما در ارتباط باشید:
بازرگانی نوآوران خانه صنعت و معدن
راه های ارتباطی:
کارشناس فروش: 09031888052
کارشناس فروش: 09031888057
شماره تلفن ثابت:02146094120
شماره تلفن ثابت:02146094126
واتس آپ: Uniformkala(کلیک)

مطلب پیشنهادی

پیراهن مناسب برای کت و شلوار مشکی

نکات خلاقانه انتخاب پیراهن مناسب برای کت و شلوار مشکی

نکات خلاقانه انتخاب پیراهن مناسب برای کت و شلوار مشکی،از جمله رنگ هایی که همیشه …