خانه صنعت و معدن
خانه / دسته‌بندی نشده / لباس بستری بیمارستان تولید و فروش بی واسطه

لباس بستری بیمارستان تولید و فروش بی واسطه

لباس بستری بیمارستان تولید و فروش بی واسطه،لباس و ملحفه بیمارستانی،لباس بیمار بیمارستانی و … در سایت بازرگانی خانه صنعت و معدن مستقیما از تولیدی و فروش به صورت عمده

لباس بستری بیمارستان

جنس پارچه های لباس بستری بیمارستان

لباس بستری بیمارستان معمولاً لباسهای گشادی هستند که برای بیمارانی که عمل جراحی دارند و یا در بیمارستان بستری شده اند مورد استفاده قرار میگیرد و در تهیه آنها راحتی و سبکی،هزینه،دوام و عملکرد مورد توجه قرار می گیرد.

این لباس ها به نوعی طراحی شده اند که پرسنل بیمارستان و دکترها بتوانند به راحتی به بخشی از بدن بیمار که تحت درمان هست دسترسی پیدا کنند.این لباس ها معمولا دارای جیب هستند که برای نگهداری وسایل شخصی بیمار و یا جیب های جانبی برای نگهداری سوند و یا قطره، تعبیه شده اند.همچنین برای کشورهای اسلامی آستین های بلند و روسری های جداشونده نیز برای خانم ها طراحی شده است.

نکته مهمی که در طراحی لباس بیماران در نظر گرفته شده است حفظ راحتی و عزت نفس بیماران میباشد. لباس بستری بیمارستان معمولاً به دونوع تقسیم میشوند:نوع اول لباس بستری بیمارستان چندبار مصرف که  از پارچه هایی دوخته میشود که در مقابل شستشوی مکرر با آب گرم خراب نشوند به همین خاطر اکثراً از جنس های پنبه ای دوخته میشوند و قسمت های مختلف لباس با بند بسته میشود،همچنین می توانند جنس های پلی استر،ویسکوز و یا ترکیبی از این جنس ها باشند.

نوع دوم لباس بستری بیمارستان یک بار مصرف که برای ساخت آن از کاغذ و یا پلاستیک نازک استفاده میشود که با بندهای کاغذی و پلاستیکی نیز بسته میشوند.برخی لباس ها هم جهت سهولت دسترسی،در قسمت بازو و دست ها دارای بند هستند.بیماران در قدیم اکثراً از شیک نبودن  لباس بستری بیمارستان شکایت داشتند در همین راستا طراحان لباس جدیدی با یقه هفت و پشت باز(بندهایی در پشت لباس) روانه بازار کردند که از پارچه نرم تری هم دوخته شده بود.

موارد زیادی در طراحی لباس یک بیمار مورد توجه قرار میگیرد:

 • راحتی و آسایس خود بیمار
 • دسترسی راحت و آسان پزشکان برای معاینه دقیق،چک کردن و تعویض پانسمان زخم ها،نظارت مکرر علائم حیاتی همچون نبض،فشارخون و…ضربان قلب جنین و…
 • از بندهای مختلفی در قسمت کمر،دست ها ،مچ ها،گردن و… تشکیل شود که مکان های دسترسی به شریان های حیاطی بدن میباشد.
 • گردش خون خوب،گردش هوا و اکسیژن را فراهم کند.
 • جنس پارچه بسیار مهم میباشد،باید بسیار جاذب باشد که پنبه میتواند بهترین نوع آن باشد،به راحتی قابل شستشو باشد،جای لکه بر روی آن نماند و پارچه بدون حفط لکه باشد و قابلیت شستشوی زیاد در طول روز با دمای بالا را داشته باشد.
 • رنگ لباس ها معمولا باید رنگهای روشن باشد زیرا رنگ های تیره،لکه های خون و آلودگی ها را نشان نمیدهد و موجب انتقال بیماری میگردد.
 • به جای استفاده از دکمه و یا زیپ از انواع بندها برای بستن لباس بستری بیمارستان استفاده میشود تا بیمار بتواند به راحتی و بدون کمک لباس خود را تعویض نماید.
 • لباس های بستری میتوانند با توجه به نوع درمان انواع مختلفی داشته باشند به طور مثال لباس های جلوباز برای خانم های باردار لباس های پشت باز برای بیماران نیازمند جراحی ستون فقرات،لباس های یک تکه بدون پایین تنه جهت جراحی اندام تحتانی و …۸٫جهت طراحی لباس بیمارستانی برای کودکان بهتر است از طرح های گل گلی و یا شخصیت های کارتونی در پارچه های آنها استفاده گردد زیرا  باعث تقویت روحیه آنها و بهتر شدن خلق و خوی آنها میگردد.

لباس بستری بیمارستان

مدت زمان استاندارد استفاده از لباس بستری بیمارستان

همانطور که گفتیم لباس بستری بیمارستان انواع مختلفی دارد که مهم ترین نقشی که ایفا می کنند در  همه انواع آنها، محافظت در برابر انتقال میکروارگانیسم ها (جانداران کوچک میکروسکپی)و مواد ذره ای و همچنین جلوگیری از انتقال عفونت و بیماری می باشد.

به علاوه باعث جلوگیری از آلوده کردن افراد آسیب پذیر (افرادی دارای سیستم ایمنی ضعیف)می گردد.پس به طور کلی استفاده از لباس های بستری در بیمارستان ها  بخشی از استراتژی کنترل عفونت در بیمارستان ها می باشد.

لباس های چندبار مصرف یا قابل استفاده مجدد؛این لباس ها قبل از هربار استفاده تمیز و استریل و ضدعفونی میگردد.لباسهای بیمارستانی به دلیل مواجه با عفونت و باکتری های موجود در محل بیمارستان،باید مکرراً شستشو و نظافت گردند و اگر جنس این لباسها در برابر مواد ضدعفونی و مواد شوینده مقاوم نباشد عمر آن کم شده و زود از بین می رود.

بسته به نوع لباس و محافظت و نگهداری از آن عمر استفاده از لباس پس از چند بار استفاده متفاوت است.در خصوص لباس بستری بیمارستان یکبار مصرف؛این نوع از لباس ها بی بافت هستند و همانطور که از اسمشان پیداست پس از مصرف دور ریخته و دفع میگردند.

این امر منجر میشود نیاز به هزینه های نگهداری و شستشو و… نیز کاهش یابد.لباس های یکبار مصرف بدلیل اینکه از منسوج بافت نشده تشکیل میگردند،فرآیند تولیدشان بسیار سریع تر می باشد.

لازم به ذکر می باشد که در بخش های مختلف یک بیمارستان سعی بر این است که در هر بخش از رنگ خاص و یکسانی برای لباس های بستری استفاده شود تا بیماران به راحتی قابل تشخیص باشند.

عمر یک لباس بستری بر اساس استانداردهای جهانی به عوامل مختلفی بستگی دارد،ازجمله عوامل مهمی که عمر مفید یک لباس بستری بیمارستان را مشخص میکند بر طبق استاندارد ASTM  شامل موارد مختلفی است همچون:

 • مقاومت کشش پارچه لباس،
 • مقاومت در برابر پارگی،
 • مقاومت درزهای دوخت لباس،
 • پنبه پنبه شدن،
 • انتقال بخار آب(قابلیت تنفس) که در ASTM استانداردهای آنها برای انواع لباس ها جداگانه مشخص شده است و در صورت عبور هرکدام از موارد مذکور از حد استاندارد خود،عمر مفید لباس پایان یافته و می بایست دفع گردد.

لباس بستری بیمارستان یک بار مصرف که معمولاً از جنس کاغذ یا پلیمرهای غیربافته میباشند،بدلیل اینکه عفونت های بیمارستانی را به خود جذب میکنند ،بعد از مصرف میبایست با دفع مناسب آنها از انتقال عفونت جلوگیری نمود.لباس های یکبار مصرف با خیس شدن با هر مایعی،نفوذ هرچیزی در آن و یا سایش دیگر قابل استفاده نبوده و میبایست دفع گردند.

لباس بستری بیمارستان

لباس بستری بیمارستان تولید و فروش بی واسطه

جهت سفارش انواع لباس بستری بیمارستان با جنس های تترون و ترگال با شماره های پشتیبانی مرکز فروش بازرگانی خانه صنعت و معدن در ذیل تماس حاصل نمایید.

 

جهت سفارش و مشاوره خرید با ما در ارتباط باشید:
بازرگانی نوآوران خانه صنعت و معدن
راه های ارتباطی:
کارشناس فروش: 09031888052
کارشناس فروش: 09031888057
شماره تلفن ثابت:02146094120
شماره تلفن ثابت:02146094126
واتس آپ: Uniformkala(کلیک)