خانه صنعت و معدن
خانه / استایلینگ / نکات طلایی انتخاب رنگ مناسب لباس های پاییزی

نکات طلایی انتخاب رنگ مناسب لباس های پاییزی

نکات طلایی انتخاب رنگ مناسب لباس های پاییزی،با تغییر فصول سبک پوشش متفاوت خواهد شد و از پارامتر هایی که در این تغییر از اهمیت بالایی برخوردار است رنگ ها به شمار می روند. توجه به رنگ ها در سبک پوششی هر فصل می تواند به ظاهر شخص، جذابیت و گیرایی بیشتری بیفزاید.

رنگ مناسب لباس های پاییزی

ویژگی های یک لباس مناسب فصل پاییز

فصل پاییز شروع فصل سرد است از این رو تغیری در سبک های پوششی از لباس با پارچه های وال و خنک به بافت های سبک و پوشش های ضخیم تر انجام می شود.

لباس های فصل پاییز بایستی حد متعادلی از گرما را ایجاد کنند این لباس ها میتوانند در دسته لباس های پشمی، بافت های سبک، فاستونی، کت و اور کت های فوتر و دورس های کرکی قرار بگیرند. استفاده از کت های ضخیم یا آستر دار،  بافت های درشت و لباس های آستین دار در این فصل رایج است.

معمولا  رنگ های مناسب لباس های پاییزی از تینت های تیره به روشن قهوه ای و زرشکی هستند. این تغییر شید رنگی می تواند در کاربرد های متنوعی استفاده شود برای مثال انتخاب یک کت با رنگ قهواه ای سوخته در کنار شال گردن رنگ کرم می تواند اثرگذاری خوبی داشته باشد.

لباس های پاییزی بایستی سبک باشند که ایجاد گرمای زیاد و بدنبال آن تعریق شخص را نداشته باشند.

با توجه به شروع باران های فصلی می توان از بارانی های مناسب این فصل هم استفاده نمود. لباس های بارانی بایستی سطحی ضد آب داشته باشند و از داخل با یک لایه آستری محافظت شوند. بارانی ها نباید کاملا فیت بدن سایزبندی شوند بلکه بایستی در سایزی تهیه شوند که آزادی حرکات شخصی در آن تضمین شود و همچنین فظای کافی برای پوشش هایی که بناست زیر بارانی پوشیده شوند وجود داشته باشد. پارچه های بارانی غلبا تک رنگ هستند و دارای طرح و بافت خاصی نیستند از این رو امکان استایل بندی آنها بسیار زیاد است و با اکثر پوشاک قابلیت هماهنگی را دارند.

لباس هایی با پارچه های طرحداربا بافت های سنگین برای پاییز مناسب هستند. پارچه هایی پشمی و کتانی طرح دار در انواع طرح های ریز و درشت چهارخانه، شطرنجی، جناغی و پارچه های پرطرفدار طرح تارتار اسکاتلندی برای کت، پیراهن و دامن گزینه های مناسبی هستند.

از دیگر ویژگی های مناسب یک لباس پاییزی این است که شخص نسبت به پوشیدن آن حس راحتی داشته باشد منظور از این عبارت این است که فصل پاییز ماهیتا سرمای زمستان و گرمای تابستان را ندارد و تغیرات آب و هوایی در این فصل به گونه ای است که ثبات دمایی کمی وجود دارد لباس هایی مثل ژاکت ها و سویشرت ها چون براحتی قابل پوشیدن و به راحتی قابل خارج سازی هستند انتخاب های مناسبی شمرده می شوند.

ویژگی قابل تامل بعدی رنگ هاست. همانطور که پیش تر اشاره شد رنگ ها می توانند الهامات طبیعی باشند و یا با در نظر گیری رنگ های گرم به عنوان پایه کاراکتر اصلی ترکیبات متفاوتی را می توان ساخت. رنگ ها در استایل بندی پوششی نقش برجسته ای را بازی می کنند که در ادامه در این مورد بیشتر بحث خواهد شد.

رنگ مناسب لباس های پاییزی

بهترین استایل های مناسب فصل پاییز

اولین نکته در این استایل نشست و کنتراست رنگی ایجاد شده است. استایل های پاییزی با رنگ های گرم ترکیب می شوند و از کنتراست و همخوانی این رنگ ها صدها ترکیب استخراج می شود. تناژ رنگ قهوه ای در این فصل به وفور دیده می شود و از طرفی با در نظرگیری طبیعت به عنوان مادر الهامات بشری، مشاهده می شود رنگ های نارنجی، قرمز، عنابی، بلوطی و شتری از طیف های مناسب خواهند بود. استفاده از رنگ سبز در کنار این رنگ ها البته در تینت های مختلف ایده جالبی است، تغیر رنگ برگ درختان از سبز به قرمز بیانگر این زیبایی خواهد بود. دیگر دسته رنگ های مناسب لباس پاییزی دسته رنگ های خنثی هستند این رنگ ها در تمامی فصول کاربرد دارند اما در فصل پاییز با همنشینی رنگ های گرم استایل های محبوب را می سازند که در خور این فصل است.

برای یک استایل پاییزی استفاده از چندین آیتم در کنار هم تصویر خوبی می تواند ارائه بدهد برای مثال ترکیب پیراهن با پلیور در کنار یک کت فاستونی یا فوترو یا موهر استایل مناسبی خواهد بود البته در نظر گیری رنگ ها به عنوان اصل اول در این ترکیب ها الزامی است.

برای استایل مناسب بایستی دانشی در مورد انواع پارچه ها وجود داشته باشد که همخوانی ترکیب را تظمین کند. ترکیب پارچه جیر با بافت های ساده ویا طرح دار، چرم با جین و فوتر، فوتر با بافت و فاستونی، دورس با کتان، دورس با جین و چرم با مخمل، استایل های مناسبی را ایجاد خواد کرد.

پارچه های تدی ازترند های سال هستند که دراستایل بندی آنها بایستی به ساده بودن پوشش اکتفا کرد چرا که این پارچه ها به خودی خود توجه زیادی را معطوف می کنند و با قرار گیری در کنار آیتم های زیاد، باعث شلوغی و ناهمگونی استایل خواهند شد.

استفاده از پارچه‌های طرح دار در کنار بافت‌های ساده استایل های مناسبی ایجاد خواهد کرد. استایل های مونوکروم ( تک‌رنگ) در کنار یک کت بافت‌دار و یا رنگ متمایز برجسته، اثر مثبتی در استایل فرد ایجاد خواهد کرد. پیشنهاد می‌شود در این استایل ها رنگ اصلی را یکی از رنگ‌های خنثی مثل مشکی و خاکستری و رنگ متمایز یکی از رنگ‌های گرم مثل بلوطی انتخاب شود.

استفاده از جوراب‌شلواری‌های ضخیم درکنار دامن‌های پلیسه همراه با بوت های ساق دار انتخاب شایسته‌ای به شمار می‌رود.ترکیب طرح پلنگی در کنار آیتم‌های خنثی ویا رنگ‌های گرم از استایل های خاص به شمار می‌رود.

از مزایای استایل های پاییزی، امکان استفاده از اکسسوری مختلف است. استفاده از شال‌گردن‌های بافت و یا پشمی طرح دار و یا ساده  در ترکیب با کت یا یقه‌های اسکی ، استفاده از جوراب‌های پشمی ساق بلند، بوت های ساق دار جیر و چرم، آگ های ساده یا بافت‌دار، همگی در ساخت استایل های مناسب نقش پرکننده‌ و چشمگیری خواهند داشت.

رنگ مناسب لباس های پاییزی

بازرگانی نوآوران خانه صنعت و معدن تامین کننده بورس لباس کار بهداشتی و بیمارستانی

جهت سفارش و مشاوره خرید با ما در ارتباط باشید:
بازرگانی نوآوران خانه صنعت و معدن
راه های ارتباطی:
کارشناس فروش: 09031888052
کارشناس فروش: 09031888057
شماره تلفن ثابت:02146094120
شماره تلفن ثابت:02146094126
واتس آپ: Uniformkala(کلیک)

مطلب پیشنهادی

پیراهن مناسب برای کت و شلوار مشکی

نکات خلاقانه انتخاب پیراهن مناسب برای کت و شلوار مشکی

نکات خلاقانه انتخاب پیراهن مناسب برای کت و شلوار مشکی،از جمله رنگ هایی که همیشه …